17-20 JUNI 2010

Amsterdam Roots Festival

Carré, Sugarfactory, Paradiso, Melkweg, Oosterpark
Dulce Pontes (Portugal) | Gaita Ferro (Kaap Verdië) | Taiwa Jazz Band (Zuid Afrika) | Metzo Djatah (Senegal) | Wind Afrique (Ghana) | DJ Bas Springer (NL) | Staff Benda Bilili (Congo) | Fatoumata Diawara (Ivoorkust/Mali) | DJ mps PILOT (NL) | Kassav’ (Guadaloupe/Martinque) | DJ Gringo (NL) | Izaline Calister (Curacao/Nederland) | Asere (Cuba) | DJ Pieter Franssen (NL) | Pamberi Steel Orchestra (Trinidad) | Lura (Portugal) | Les Espoirs de Coronthie (Guinee) | Amazigh Kateb (Frankrijk) | La Pegatina (Spanje) | DJ Gustav (NL) | Hanggai (China/Mongolië) | Daara J. Family (Daker) | Gipsy.CZ (Tsjechië) | Choc Quib Town (Colombia) | DJ Kumbia Beats (België) | Indian Harmony Experience (India) | Jovens de Periferia (Brazilië) | K-Pag (Kenia)

21 JUNI 2009

Amsterdam Roots Festival

Mdungu (NL/Gambia) | Chiwoniso (Zimbabwe) | Locos Por Juana (VS) | Speed Caravan (Frankrijk) | Roy Paci & Aretuska (Italië) | DJ Gringo (VS) | Jampara & Batalion feat. Burundi Drummers (Jamaica/Burundi) | Natacha Atlas & The Mazeeka Ensemble (Egypte/België) | Souad Massi (Algerije) | Son de la Frontera (Spanje) | DJ PolyEsta (NL) | Faja Rhythm Brassband (NL) | DJ Gomes (NL) | DJ Elected & Code (NL) | DJ Jah Depender + Babelicious (NL) | Unidos de Amsterdam Samba Band (NL) | Dj Parttime Warrior + Dance Flava (NL) | Audiopharmacy (VS) | DJ Chaos & L-Dopa (NL) | DJ Spitfire (NL) | DJ Royalee (NL) | Manu (NL) | Black Prophet (Ghana) | The Dutch Yard feat. MBA (NL) | Herb-A-Lize It (NL) | Deadly Hunta (UK) | Ryth feat. JD | Sensi-lyrics | BCUC | Camagwini | Caprice Real Music Masterclass | Ome Omar | iLL Words’ Poetry Lyrics feat. Precious, MC Lazy, Merage, Mayah, Jumoke & Stella | Not for Profit feat. D Lipps, Pharao, Jewelier, Skinto & Craz-E & Steph

14 - 21 JUNI 2008

Amsterdam Roots Festival

Anna Moura (Portugal) | Baaba Maal (Senegal) | Calima (Spanje) | Daladalasoundz | Djamel | Minyeshu (Ethiopië/Nederland) | Drums United (Amsterdam) | Freshlyground (Kaapstad) | Kara Dara | La-33 (Colombia) | Terrakota (Lissabon) | Sufi Night | Kenge Kenge (Kenia) | Rupa | Kal (Belgrado) | Ozomatli (Mexico/VS) | Oojami (London) | Luzazul (Portugal/Nederland) | Maria Serrano | Watcha Clan (Lissabon) | Spokfrevo Orquestra (Brazilië) | Oumou Sangaré (Mali) | Desert Rebel (Niger/Frankrijk)

16 - 23 JUNI 2007

Amsterdam Roots Festival

Melkweg, Paradiso, Concertgebouw, Tropentheater, Oosterpark: Neco Novellas (Mozambique/Nederland) | Sol y Lluvia (Chili) | Cabruêra (Brazilië) | Haydamaky (Oekraïne) | Zulu 9.30 (Spanje) | Cankisou (Tsjechië) | Nowhere | Iva Nova (Rusland) | Fantazia (Algerije/U.K.) | Konga Vibes (Malawi) | Word on the Street | Kagan Quartet ft. Oguz Buyukberber (NL/Turkije) | MC Fit | Intersection (Nederland/Marokko/Brazilië) | Anas (Nederland/Marokko) | Nomad Soundsystem (Duitsland) | DJ Aromi | DJ Arican Princess | Mohamed Illas (Nederland/Marokko) | S.O.S with friends (Nederland/Congo) | Dulsori (Zuid-Korea) | Streetpioneers | Africando (West-Afrika/Frankrijk) | Yerba Buena (New York) | Miguel Osorio & Parranda Vallenata (België/Colombia)

17-25 JUNI 2006

Amsterdam Roots Festival

Melkweg, Paradiso, Oosterpark, Tropentheater, Stadsschouwburg
Goran Bregovic (Balkan) | Les Boukakes (Frankrijk) | Free Hole Negro (Cuba) | Chambao (Spanje) | Issa Baggayo vs Doctor L (Mali/Frankrijk) | Nidi d’Arac (Italië) | Atongo Zimba (Ghana) | Jawat! (Nederland) | Etran Finatawa (Niger) | Souad Massi (Algerije/Frankrijk) | X Alfonso (Cuba) | Sergent Garcia (Frankrijk/Spanje) | !DelaDap (Balkan) | Dhoad Gypsies of Rajastan (India) | Afel Bocoum & Alkibar (Mali) | Bajofondo Tango Club (Argentinië/ Uruguay) | Nuru Kane & The Bayefall Gnawa (Senegal/Marokko) | Gilberto Gil e Grupo (Brazilië)
Melkweg Cinema: Films van regisseur Emir Kusturica
Melkweg Galerie: Foto-expositie van Angele Etoundi Essamba

18 - 26 JUNI 2005

Amsterdam Roots Festival

Melkweg, Paradiso, Oosterpark, Tropentheater, Stadsschouwburg
Khaled (Algerije) | Segundo Falcón & Orchestre chekara de Tétouan (Spanje/Marokko) | Ilham El Madfai (Irak) | Abdullah Chhadeh & Nara (Syrië) | Marcelo D2 (Brazilië) | Bonga (Angola/Portugal) | Konono no.1 (Congo) | Najat Aatabou ( Marokko) | Tsehaytu Beraki (Eritrea) | Culcha Candela (Duitsland) | Plena Libre (Puerto Rico) | Carimi (Haïti) | Trans-Global Underground (London) | Aster Awake (Ethiopië) | Fiamma Fumana (Italië) | Gipsy Kings (Frankrijk) | Tarhana | Nino Galissa (Guinwee-Bissau) | Akim El Sikameya | Soulaiman Mze Cheikh ( Comoren) | Amadou & Mariam (Mali/Frankrijk) | Lumbalú (Colombia/Spanje) | Ska Cubano (London/Havana) | El Pie Bueno (Barcelona) | Babylon Circus ( Lyon) | Caracas (Marrakech) | Shain Band (Sierra Leone) | Aksak | Thaziri ( Marokko) | A-Suré | Ismailia (Marokko) | Jaay Naffi (Nederland) | Imetlaa | Wakha Wakha (Marokko) | Multiflavor (Nederland)
Cinema: Nada mas / Nothing More | Macuca
Workshops: Ylê d’Egbá (Afrobraziliaanse percussie) | Caracas (Marokkaanse percussie) | Pape Assana (West-Afrijaabse dans en percussie)

20 - 27 JUNI 2004

Amsterdam Roots Festival

Oosterpark, KIT Tropentheater, Melkweg en Concertgebouw
Electro Côco (Amsterdam) | Huracan de Fuego (Maracaibo) | Frédéric Galliano & The African Divas (Parijs) | Mangú (Santo Domingo) | Mahotella Queens (Johannesburg) | Otantik (Turkije/NL) | Nafaya (Guinéé) | Intersection (Marokko/Brazilië/NL) | Melike (Turkije/België) | Yusuf’s Beat (Ghana) | Kasba (Marokko/NL) | The White Cockatoo Performing Group (Australië) | Frank London’s Klezmer Brass All Stars (New York) | Boban Markovic Orkestar (Servië) | Raúl Paz (Cuba/Parijs) | Amparanoia (Madrid) | Clotaire K (Beirut/Montpellier) | Daara J (Dakar) | Cubanito 20.02 (Havana) | Wimme (Finland) | Radio Mundial (New York) | Africando (Senegal/Parijs) | Habib Koité (Mali) | Afel Boucoum (Mali) | Tartit (Timbuktu) | Minyeshu & Chewata (Ethiopië/NL) | Sevara Nazarkhan (Oezbekistan) | Zap Mama (Brussel/int.) | Manecas Costa (Guinée-Bissau) | Diata Band (Mali) | Sidi Goma (India) | Atlas Ensemble (int.)

22 - 29 JUNI 2003

Amsterdam Roots Festival

Oosterpark, KIT Tropentheater, Melkweg en Concertgebouw
Chango (België/internationaal) | Ozomatli (Los Angeles) | Mercan Dede Sercret Tribe (Canada/Turkije) | Marrakech Emballages Ensemble (België/Marokko) | Moana & the Tribe (Nieuw-Zeeland) | Petrona Martinez (Colombia) | Oscar D’Leon (Venezuela) | Najat Aâtabou (Marokko) | Samira Said (Egypte) | Sibongile Khumalo (Zuid-Afrika) | Gangé Brass (Benin) | Bembeya Jazz (Guinée) | Samba Sunda (Bandung/Indonesië) | Maalesh (Comoren) | Pee Froiss (Senegal) | Kill Point (Guinée) | Fresk (Congo) | Jëf Wareef (Senegal) | Omar Pène & Le Super Diamono (Senegal)

21 - 30 JUNI 2002

Amsterdam Roots Festival

Concertgebouw, Melkweg, KIT Tropeninstituut, Oosterpark
The National Dance Company of Ghana (Ghana) | Maracatu Laeo Coreado (Brazilie) | Omoteotle (Mexico) | Floris | Yinka | State of Monk | King Shiloh Sound System | Chango Spasiuk Orquestra (Argentinië) | Cicala Mvta (Japan) | Danyel Waro (Frankrijk) | Mighuel Poveda (Spanje) | Izaline Calister (Nederland Curaçao) | Guaco (Venezuela) | Macaco (barcelona) | Fun>Da>Mental (Pakistan/ GB) | Ialma (Brussel) | Tinariwen (Mali/ Libië) | Antibalas Afro Beat (New York) | Havana Flow (Cuba) | Aché Havana (Cuba) | Lila Downs (New York/ Zuid Amerika) | Abdel Gadir Salim (Sudan) | Lokua Kanza (Kongo) | Sally Nyolo ( | Orchestra Baobab (Senegal) | Ghalia benali & Timnaa (Tunesië /België) | Funk ‘n Lata (Brazilië) | Daniela Mercury (Brazilië) | Susana Baca (Peru)

15 - 24 JUNI 2001

Amsterdam Roots Festival

Concertgebouw, Melkweg, Tropeninstituut & Oosterpark
Abida Parveen (Pakistan) | José Franco & Sol Llanera let (Venezuela) | Amsterdam Klezmer Band | Savina Yannatou | Besh o Drom | Urban Trad | Big Dada vn Brett bailey & Third World Bunfight (Zuid Afrika) | The original Turle Shell Band (Belize) | The Skatalites (Jamaica) | Shooglenifty (Schotland) | Natacha Atlas (Egypte) | Stiff Gins (Australië) | Bosé Krioro (Suriname) | Kassav’ (Franse Antillen) | Nacao Zumbi (Brazilie) | Lagbaja (Nigeria) | Papa Noel & Adan Pedroso ( Congo/ Cuba) | Rokian Traoré (Mali) | Africando (Frankrijk/ Cuba/ Afrika) | Trio Ba Cissoko (Guinee) | The Shrine Synchro Soundsystem (Engeland) | Techno Issa Bagayogo (Mali) | Ghana Junior Allstars | Pikin Fu Fiamba | Youssou N’Dour (Senegal) | Christina Branco (Portugal)

2 - 12 JUNI 2000

Amsterdam Roots Festival

Melkweg, Concertgebouw, Tropeninstituut & Oosterpark
Ravi Shankar (India) | Atlas Orchestra (Nederland/ internationaal) | Mostar Sevdah Reunion (Bosnië) | Alkmaars Jeugdorkest | Te Vaka (Polynesië) | Lameirinhas & Grupo 2000 (Nederland/ Internationaal) | Waldemar Bastos (Angola) | Eyuphuro ( Mozambique) | Ways of Dying (Zuid Afrika) | Circus of a 1000 faces | Toto La Momposina & Kids (Colombia) | Gnawa Diffusiun (Maghreb/ Frankrijk) | Hamid Baroudi (Maghreb/ Duitsland) | U-cef Soundsystem (Maghreb/ GB) | Yat-Kha (Tuva) | Hypnotix ( Tsjechië) | B’net Marrakech (Marokko) | Skankaround soundsystem | Controverse Allstars | Manolito y su Trabuco (Cuba) | La Charanga Forever (Cuba) | Los de Abajo (Mexico) | Cheikh Lo (Senegal) | Trio Familia Toto La Momposina (Colombia) | La RajaFlamencia Amsafar-Musafir (India) | Antonia El Pipa Y Compania (Spanje) | Fanfare Din Zecre Prajini (Roemenië) | Kalman Balogh & Romano Kokalo (Hongarije) | Al Sa Si (Suriname) | Alioune Mbaye N’der & le Setsima (Senegal) | Yange Yange (Tanzania) | Afro Banda Reggae Junior (Brazilie) | Cesaria Evora (Cuba) | Vocal Sampling (Cuba) | Miriam Makeba (Zuid Afrika) | Mestro Ambrosio (Brazilie)

5 - 13 JUNI 1999

Amsterdam Roots Festival

Melkweg Tropeninstituut Concertgebouw Oosterpark Vondelpark
Hassan Salih Mohamed & Samar (Sudan) | Minyeshu Kifle Tedla Abyssinia (Ethiopie) | Senem Diyici & Alian Blesing (Turkije/ Nederland) | Urna en Ensemble (Mongolië) | Sertab Erener (Turkije) | Yulduz (Oezbekistan) | Peru Negro y Negrita (Peru) | Arif Sag (Turkije) | Psarantonis (Kreta) | Cuncordu e Tenore de Orosei (Sardinie) | Corou de Berra (Frankrijk) | Emil Zrihan (Israel/ Marokko) | Los Activos (Spanje) | Sapho (Marokko/ Frankrijk) | Faudel (Algerije/ Frankrijk) | Bonga (Angola) | Margareth Menezes (Brazilie) | Bayuba Cante (Cuba) | Sergent Garcia (Latijns Amerika) | Alnur Algelani (Sudan) | Busi Mhlongo (Zuid Afrika) | Dade Krama (Afrika) | Mamar Kassey (Niger) | Zap mama (Congo/ Internationaal) | Ruben Blades (Panama) | Tekameli (Frankrijk) | Stimmhorn (Zwitserland) | Mambo Kids (Colombia)

11 - 21 JUNI 1998

Amsterdam Roots Festival

Grand Orchestre Taarab de Zanzibar (oost Afrika) | Setona (Egypte) | Wagogo (Tanzania) | Group Remanindry (Madagaskar) | Tefa (Madagaskar) | Feo-Gasy Tananarive) | Trio Awas (Nederland) | Eric Calmes Trio (Curacua) | Dusun (Turkije) | Mytha (Zwitserland) | Jaipur Kawa Brassband | Carlo Jones & de Nazaten van Prins Hendrik | Orkestar Braca Kadrievi | Slagerij van Kampen | Adesa | Trombone Shorty | Ongo Trogode (Centraal Afrika) | Jaipur Kawa Brassband (India) | Carlo Jones & Kaseko Troubadours | Dulce Pontes (Portugal) | Mahmoud Ahmed (Ethiopië) | Orchestre National de Barbes (Frankrijk) | Ensemble Touareg Tartit (Mali/ Mauritanië) | Les Tambours de Brazza (Congo) | Femi Anikupalo Kuti (Nigeria) | Novamix met DJ Loik | Sam Mangwana (Congo) | Ifang Bondi (Gambia) | Omar Ka (Internationaal) | Olodum | Candido Fabre (Cuba) | Ritmundo met dj Stan Rijven | Super Cayor de Dakar | Dissidenten (Internationaal) | Dj Ritu en the Asian Equetion | Triotsa (Wit Ruland) | Adesa (Ghana) | Ruigoord Carnaval | Circus Ethiopië (Ethiopie) | Orquestra Anacaona (Cuba) | Afro-Cuban Allstars (Cuba) | Eliades Ochoa & Cuarteto Patria (Cuba)

8 - 15 JUNI 1997

World Roots Festival

Melkweg, Gouden Bocht & Concertgebouw
Radio Tarifa (Spanje / Noord Afrika) | Mari Boine (Samiland/ Noorwegen) | Hoelderlin Express (Duitsland) | Ondrofeni (Suriname) | Kongo Banga (Zaire/ Internationaal) | Las Siete Potencias (Cuba) | Ghana All stars (Ghana) | Axis Mundi | Te Vaka (Polynesie) | Macire Sylla & Djembé Faré (Guinee) | Candido Fabré y su banda (Cuba) | Abraham Afewerki (Eritrea) | Ali Hassan Kuban (Egypte) | Verschki Da Korechki (Rusland) | Brotherhood Youth Troupe | Alkmaars Jeugd Orkest en Saz-Ensemble | Los Yandis (Cuba) | Najat Aatabou (Marokko) | Zehava Ben en Arab Music Orchestra (Israël) | Khaled (Algerije) | Youssou N’dour (Senegal) | Adalberto Alvarez (Cuba) | Musadir Gypsies (Rajasthan) | Daniel Sahukela (Indonesië) | Jaipur Kawa Brass Band (India) | D’Gary (Madagaskar) | Panta Thei (Europa)

16 - 23 JUNI 1996

World Roots Festival

Melkweg, Vondelpark en Concertgebouw
Teh Bulgarian Voices Angelite (Bulgarije) | Hunn-Huur-Tu (Tuva) | Sergej Starostin (Rusland) | Ofra Haza (Israël) | The Rebels (Amsterdam) | To Meraki Queen Sandy & the New World Band (Amsterdam) | Ashraf (Amsterdam) | William Souvenir (Amsterdam) | Istanbul Oreintal Ensemble (Eurazië) | Capercaillie (Schotland) | I Muvrini (Corsica) | Sibeba (Guinee) | Yulduz Usmanova (Oezbekistan) | Jaojoby (Madagaskar) | Orquesta Inetrnational Los Niches (Colombia) | Nawl (Comoren) | Dr Didg | Charanga Habanera (Cuba) | Positive Black Soul (Senegal) | Papa Wemba (Zaïre) | Tshala Muana (Zaïre) | Te Ava Piti (Polynesie) | Baaba Maal & le Daane Lenol (Senegal) | Manu Dibango & Wakafrika (Kameroen) | Busi Mhlongo | Khadja Nin | Lokua Kanza | Seta Touré
Wereld Kinder Festival Doudou N’Diaye Rose & zijn jeugdige drummers (Senegal) | La Charanguita (Colombia) | Taraf de Haidoukd Jr (Roemenië)
Vondelpark: Grupo Makwaela dos T.P.M. (Mozambique) | Toumani Diabaté Trio (Mali) | Magyar Tekerozenekar (Hongarije) | Tierra Caliente (Mexico)

21 - 25 JUNI 1995

World Roots Festival

Melkweg + Vondelpark
Africa meets Suriname | Fra Fra Sound (NL/ Suriname) | Africa Solé (Guinee) | La Rouge (Suriname) | Yoruba Bata (Nigeria) | Son Damas (Cuba) | Toto la momposina y sus tambores (Colombia) | Fernando Lameirinhas (Portugal) | Les Gitans du Rajasthan (India) | Ndai Ndai (centraal Afrika) | Jeunes Turcs | Dj Hans Dulfer & Agnes van de Weyden | The Sera-Med Monks (Tibet) | Boukan Ginen (Haïti) | Banda el Recodo (Mexico) | Horace X (Engeland)DJ Ginger Burns | Salif Keita (Mali) | Smiles Mandla Makama (Swaziland)
Cinema: Frank Chickens (Japan, Engeland) | Njava (Madagaskar)
Vondelpark: Timbila Ta venasi (Mozambique) | The Rosenberg Trio (Nederland) | Railand (Nederland/ Marokko) | Mi oso es mi kas (Nederland, Suriname)
Wereld Kinder festival: Timbila Ta Venasi

14 - 19 JUNI 1994

World Roots Festival

Melkweg + Vondelpark
Talitha Mackenzie | Aisha Kandisha’s Jarring Effects (Marokko) | Mau Mau (Italie) | Carlo Jones & The Surinam Troubadours (Suriname) | Ali Farka Toure (Timboektoe) | Salamat (Cairo) | Gipsy Kids | Okay Timez Magnet Dans (Turkije) | Kálmán Balogh & the Gipsy Cimbalom band (Hongarije) | Cécile Kayirebwa (Ruanda) | Busi Mhlongo (Zuid Afrika) | Brincadeiras (Brazilië) | Afro-Braziliaanse capoeira, maculelé & batucada shows | Tupi Nago | Lokua Kanza (Zaïre) | African Artists United | Grupo Makwaela dos T.P.M. (Mozambique) | Remmy Ongala & L’orchestre Super Matimila (Oost Afrika)
Vondelpark Koeja Ke | Flamenco | The Lameirinhas Brothers | Tierra Caliente
Cinema: Bewogen Koper | Un’anima divisa in due | Mapantsula | Samba Traoré

22 - 27 JUNI 1993

World Roots Festival

Melkweg + Vondelpark
Donnisulana (Corsica) | Yulduz Usmanova (Tasjkent) | Varttina (Finland) | Soon E MC (Frankrijk) | Dimi Mint Abba (Mauritanië) | Lapiro de Mbanga (Kameroen) | Mi Oso Es Mi Kas (Uganda) | Caribbean Brass International (Trinidad) | The Renegades Steel Band Orchestra | Ndere Troupe (Uganda) | Tarika Sammy (Madagaskar) | Ato Kwamena Amissah & Ntakraboa (Ghana) | La Maison Africaine | Baaba Maal & L’Orchestre Daande Lenol (Senegal) | Clasic Swede Swede (Zaïre) | Sound Clash à Sundjata Sound (Frankrijk) | Fatala (Guinee) | Kuni Kids (Zaire) | Son Latino
Cinema: Turnim Hed | Sundanese Popular Culture Alive | Pan in ‘a’ Minor | Meester – musici van Jajouka | Reggae Music | What’s Cuba playing at

18 - 27 JUNI 1992

World Roots Festival

Melkweg + Vondelpark
Hasan band (Turkije) | Abdel Gadir Salim (Sudan) | Soleil d’Afrique (Guinee) | Wroko de Fu Du (Suriname) | Grupo Olodum (Brazilië) | Bozi Boziana & l’Orchestre Anti-Choc (Zaïre)
Openpodium: Japanse shakuhachi-muziek met Kees Kort | Oriëntaals dans met Rani Feyruz (Istanbul) | Latijns-Amerikaanse zang door Nicolas Britez | Brotherhood Drumband | Babagurgur (Noord Irak) | Nasir Rezazi Group (Iran) | Tuva Ensemble (Zuid Siberie) | Baba Yaga (Hongarije, Rusland en Engelend) | Zap Mama (Zaïre, België) | Black Umfolosi (Zimbabwe) | Nass Marrakech (Marokko) | Super Rail Band de Bamako (Mali) | Tierra Caliente (Mexico) | Los Del Canye (Colombia)
Vondelpark: Zabele (Brazilië) | Dupla de Rio (Brazilië) | Magical Mandarines (China) | Paliona (Oost-Europa) | Cobla la Principal d’Amsterdam (Catalonie) | Sampling (Cuba)
Workshops: Afrikaanse dans met Soleil dÁfrique (Guinee) | Accordeonles van Onno Kuipers
Film: S’en fout la mort | Tangos – l’exil de Gardel | Le thé au harem d’Archimede | Drachenfutter | The Guests of Hotel Astoria | De Onmacht

20 - 29 JUNI 1991

World Roots Festival

Melkweg, Vondelpark
Jabklon (Tsjechoslowakije) | Mari Boine Persen (Lapland) | N’Gewel Saf Sap (Senegal) | Mamio Krioro (Suriname) | Les Têtes Brûlées (Cameroun) | Pépé Kallé & Empire Bakuba (Zaïre) | Finacon (Kaapverdië) | Periv?li T’Ouran?u (Griekenland) | Les Musiciens De Permet (Albani?) | Fotemocoba (Mali) | Shem Tube Trio (Kenya) | Inés Arrubla Y Grupo Flamenco (Colombia) | Sapho (Marokko/Frankrijk) | Noujoum Rabat (Marokko) | Margareth Menezes (Brazilli?) | Ana Maria Conrado (Zuid-Amerikaans) | Slavuj (Balkan) | Mundra Irama (Indonesi?) | Cuahutli (India) | Moquito (Caribie) | Piano con Clave (Amerika) | Ricardo Insunza Kwartet (Brazilië) | Rogerio Bicudo (Brazilië)
Cinema:El kalaa (De Citadel) | Mirch Masala | Ab, Bad, Khak (Water, Wind, Dust)
Workshops:Afrikaanse dans met N’Gewel Saf Sap | Balkan zang met Laura Hassler | Flamenco Dans met Inés Arrubla
Open podium:Didjeridu & zang met Gerard Kuster & Cora Emens | Balinese dans met Ni Ketut Wirjati | Muziek uit Azarbeidzjan met Ruud Phaf | Orquesta Salsa Macamba o.l.v. Jaime Rodriquez | Coro Encanto o.l.v. Ruben Chapp | Bunga Maluka’ met Charles Renoult | Portugese fado met Lila Cavaleiro | Ierse country met Mo & de Bopeep Emoe’s

20 - 30 JUNI 1990

World Roots Festival

Melkweg
Bryan Wilson & Exile Vibration (Jamaica) | Chipén (Spanje) | Kariakoo Arts Ensemble of Zanzibar (Zanzibar) | Lebombo (Zuidelijk Afrika) | Les Frères Chaouki (Zuid-Marokko) | Nimba (West-Afrika) | Sello ‘Chicco’ Twala (Zuid-Afrika) | Sosoba (Suriname/NL) | Sukru Sani (Suriname) | Thione Seck & Le Raam Daan (Senegal) | Thomas Mapfumo & The Blacks Unlimited (Zimbabwe) | Toto Bissainthe (Haïti)

21 JUNI - 1 JULI 1989

World Roots Festival

Melkweg
7 Kevins (GB) | Cheb Mami (Algerije) | Edward II & The Red Hot Polkas (GB) | Fandango (Mexico/Spanje) | Hassan Erraji & Arabesque (Marokko) | Kaba Mane (Guinee Bissau) | Kanda Bongo Man (Zaïre) | Koustuv Roy & Sandip Bhattacharya (India) | Lights in a Fat City (GB) | Mohamed Mounir (Egypte) | Musicians of the Nile (Egypte) | Najam Murad ‘Goengroe’ (Pakistan) | Nyah Fearties (Schotland) | Orient Express | Pakatak (Franse Antillen) | Remmy Ongala & l’Orchestre Super Matimila (Tanzania) | The Sabri Brothers (Pakistan) | Unisono (Curaçao) | Wountey (Burkina Faso)

28 AUGUSTUS - 10 SEPTEMBER 1988

World Roots Festival

Melkweg, Vondelpark Openlucht Theater
Africa Soli (Guinée) | Ali Farka Touré (Mali) | Apna Sangeet (GB/India) | Atlas (Marokko) | Cheb Kader (Algerije) | Germaine Acogny (Senegal) | Gipsy Swing Quintet (Balkan) | Houria Aichi (Algerije) | Ifang Bondi (Senegambia) | Krida Suro (Suriname) | Marta Sebestyén & Vujicsics (Hongarije) | Naya Roshni (Suriname/NL) | Odongo & the Spirits (Suriname/NL) | P.I. Man & Memre Buku (Suriname/NL) | Roots Syndicate (Suriname/NL) | Santiago Jimenez (Texas) | Shikisha & Zabalaza (Zuid-Afrika) | Slavuj (Balkan) | The Four Brothers (Zimbabwe) | Yomo Toro (Puerto Rico)

15 MEI - 7 JUNI 1987

World Roots Festival

Melkweg, Kleine Komedie, Soeterijn, Vondelpark Openlucht Theater, Polanentheater.
Afoesensie (Suriname) | Akrema (Suriname) | Al Amal (Marokko) | Antonio Zepeda (Mexico) | Bomba (Antillen/ NL) | Cheb Kader (Algerije) | Dissidenten (Marokko/Int) | Doble R (Curaçao) | E.T. Mensah (Ghana) | El Mostakbal (Marokko) | Exile One (Dominicaanse Republiek) | Fatala (Guinée) | Franky Douglas’ Sunchild (Curaçao) | Hamsi Boubeker (Algerije) | Hasan Band (Turkije) | Hector Numa Moreas (Uruguay) | Irie! Dance Company (Caraïben) | Jil Jilala (Marokko) | Johnny Pacheco (VS) | Jovan Stojiljkovic (Joegoslavië) | Kimsataki (Peru) | Kumbi Saleh (Ghana / NL) | Kuomboka (Zambia/NL) | Leylim (Turkije) | Los Kjarkas (Bolivia) | Los Van Van (Cuba) | Ma Jazzu (Afro-Suriname) | Mar Azul (Kaapverdië) | Merenguito & Curro de Jerez (Spanje) | Misty in Roots (GB) | Nass El Ghiwane (Marokko) | Orchestra Marrabenta Star de Mozambique (Mozambique) | Orchestre Kaloum Star de Conacry (Guinée) | Ramuntxo eta Txomin (Baskenland) | Revelation Time (NL/Suriname) | Rossy (Madagaskar) | Sampari (West-Irian) | Senemali (Senegal) | Stella Chiweshe & Group (Zimbabwe) | Taxi Pata Pata (Zaïre) | The Guo Brothers (China) | The Real Sounds (Zimbabwe) | Thione Seck & Le Raam Raam (Senegal) | Twins Seven Seven (Nigeria) | Venham Mais Cinco (Portugal) | Yamore (Suriname) | Young Sound (Suriname)

31 AUGUSTUS - 7 SEPTEMBER 1986

World Roots Festival

Melkweg & Vondelpark Openlucht Theater
A.B. Crentsil (Ghana) | Adzido Pan African Dance Ensemble | Amsterdams Percussie Ensemble | Bonga (Angola) | Bosco Orchestra (Zaïre) | Cheb Mami (Algerije) | Dadae Krama (West-Afrika) | Ekaya (Zuid- en Oost Afrika) | Jongoe Bala (Suriname) | Kalifi Dance Ensemble (Ghana) | Kintone (Zuid-Afrika) | Kumbi Saleh Band (Ghana) | Mahmoud Ahmed, Neway Debebe & The Roha Band (Ethiopïe) | Raina Raï | Sayo Kouyate (Mali) | Youssou N’Dour et Le Super Etoile de Dakar (Senegal)

10 JULI - 14 JULI 1985

World Roots Festival

Melkweg & Vondelpark Openlucht Theater
Afak | Amsterdam Percussie Ensemble | Bembeya Jazz (Guinée) | Cooperation Fandji (Guinée) | Fatala (Guinée) | Kumbi Saleh Band (Ghana) | Kuomboka (Zambia) | l’Am Chel (Marokko) | Lemba (Congolees ballet) | Njoeng Ting (Suriname) | Sankomota (Lesotho) | Somo Somo (Zaïre) | Surakata Koite (Mali) | Tabu Ley Rochereau & Mbilia Bel et l’Orchestre Afrisa International avec Les Rocherettes (Zaïre) | Tchico & Tshala Muana et Les Officiers (Congo) | Tribu (Congo)

29 AUGUSTUS - 2 SEPTEMBER 1984

World Roots Festival

Melkweg
Ifang Bondi (Senegal/Gambia) | Feso Trombone (Nigeria) | M’Bamina (Congo) | Cooperation Fandji (Guinée/Nederland) | Oema Prisirie (Suriname) | Trafassi (Suriname) | Akrema (Suriname) | George Darko & Bus Stop (Ghana) | Busi Mhlongo (Zuid-Afrika) | Fatala (Guinée) | Kanda Bongo Man (Zaïre) | Sunsum Band (Ghana)
Cinema:
| Vier Afrikaanse Dansen | Bitter Lemons | The Cows Of Dolo Of Ken Paye | Tauw | Sambizanga | Were Ni! He Is A Mad Man | Sans Soleil | Soul To Soul | No More Baas Boys | Moshi Wa Toenja

10 JULI - 14 JULI 1983

World Roots Festival

Melkweg & Vondelpark Openlucht Theater
Afak | Amsterdam Percussie Ensemble | Bembeya Jazz (Guinée) | Cooperation Fandji (Guinée) | Fatala (Guinée) | Kumbi Saleh Band (Ghana) | Kuomboka (Zambia) | l’Am Chel (Marokko) | Lemba (Congolees ballet) | Njoeng Ting (Suriname) | Sankomota (Lesotho) | Somo Somo (Zaïre) | Surakata Koite (Mali) | Tabu Ley Rochereau & Mbilia Bel et l’Orchestre Afrisa International avec Les Rocherettes (Zaïre) | Tchico & Tshala Muana et Les Officiers (Congo) | Tribu (Congo)